صنایع بزرگ: صنایع بزرگ نیازمند کابل‌ها و سیم‌هایی هستند که در شرایط سخت و صنعتی کار کنند. این نوع کابل‌ها معمولاً دارای مقاومت فشاری، مقاومت در برابر حرارت و مقاومت در مقابل شرایط آب و هوایی نامساعد هستند. در این حوزه می‌توان به کابل‌های کنترلی، کابل‌های لاستیکی، و کابل‌های مقاوم در برابر روغن و حلال اشاره کرد.

  1. صنایع پتروشیمی: کابل‌های استفاده شده در صنایع پتروشیمی باید دارای مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی، حرارت و رطوبت باشند. این کابل‌ها باید توانایی تحمل شرایط خشک و رطوبتی متناوب را داشته باشند. همچنین، این صنعت نیازمند کابل‌های مقاوم در برابر فشار مکانیکی و سایش ناشی از شرایط سخت کاری است. به علاوه باید دارای ویژگی‌های ضد آتش، ضد انفجار و ضد اشعه‌ی خورشیدی باشند. این کابل‌ها برای انتقال انرژی الکتریکی و اطلاعات در واحدهای پتروشیمی، رویه‌های نفتی و گازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  2. صنایع فولاد: کابل‌های مورد استفاده در صنایع فولاد باید دارای مقاومت بالا در برابر حرارت و فشار بالا باشند. این کابل‌ها باید توانایی انتقال انرژی با توان بالا را داشته باشند و به راحتی بتوانند در محیط‌های بسیار گرم و آلوده به گرد و غبار کار کنند. همچنین باید دارای مقاومت در برابر شرایط صنعتی سخت، ضربه، خوردگی و فشار باشند. این کابل‌ها برای اتصال دستگاه‌ها و تجهیزات کنترلی و انتقال انرژی الکتریکی در واحدهای فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  3. صنایع معدن: کابل‌های مورد استفاده در صنایع معدن باید دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی و سایش باشند. این کابل‌ها باید توانایی کار در شرایط زیست‌محیطی ناپایدار از جمله رطوبت و شرایط بسیار آلوده را داشته باشند. به علاوه کابل‌های مورد استفاده در صنعت معدن باید دارای مقاومت در برابر ضربه، فشار، خوردگی و شرایط سخت محیطی باشند. این کابل‌ها برای انتقال انرژی و اطلاعات در معادن زیرزمینی و روباز، معدن‌کاری و مواد معدنی استفاده می‌شوند.
  4. صنایع شیمیایی: کابل‌های مورد استفاده در صنایع شیمیایی باید دارای مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی تا از تاثیرات آنها در کیفیت عملکرد کابل جلوگیری کنند. همچنین، این کابل‌ها باید توانایی تحمل شرایط آب و هوایی ناپایدار را داشته باشند.
  5. صنایع متالورژی: کابل‌های مورد استفاده در صنایع متالورژی باید دارای مقاومت بالا در برابر حرارت و فشار بالا باشند. این کابل‌ها باید به خوبی کار کنند در شرایط بسیار گرم و محیط‌هایی که به علت فرآیندهای متالورژی ممکن است گرد و غبار داشته باشند.